Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/pracownik

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Komunikaty

Terminy wypłat wynagrodzeń w grudniu i styczniu

Katowice dn. 02 grudnia 2019r.

 

TELEFONOGRAM

W związku z końcowymi rozliczeniami płacowymi w roku 2019, uprzejmie Państwa informuję o terminach  wypłat wynagrodzeń w grudniu 2019 r. oraz w styczniu 2020 r.:

27 grudnia 2019 r. - wypłata wynagrodzeń dla pracowników administracji za m-c XII.2019r.

27 grudnia 2019 r. - wypłata wynagrodzeń dla pracowników obsługi za m-c XII.2019r.

Wykład otwarty UŚD z cyklu „Wielkie Laboratoria Świata”

Uniwersytet Śląski Dzieci organizuje wykład otwarty pt. „Jak działa Wielki Zderzacz w CERN? Niezwykłe własności nieziemsko zimnej materii i ich wykorzystanie do badań naukowych”, który wygłosi dr Arkadiusz Gorzawski – pracownik naukowy Uniwersytetu Maltańskiego oraz Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie. Spotkanie, realizowane w ramach cyklu „Wielkie Laboratoria Świata”, odbędzie się 7 grudnia 2019 roku o godz. 12.00 w auli im. Mikołaja Kopernika przy ul. Bankowej 14 w Katowicach. Wydarzenie skierowane jest do pracowników UŚ i ich dzieci.

Bezpłatne badanie dla pracowników UŚ

Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mogą skorzystać z Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego (PBP), który realizuje Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w ramach zadania Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Celem inicjatywy jest zmniejszenie liczby zachorowań i zgonów z powodu raka jelita grubego.

Konkurs MNiSW na wydanie monografii i organizację konferencji naukowych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło nabór do programu „Doskonała nauka”. Nabór wniosków trwa do 5 grudnia 2019 roku. Program składa się z dwóch modułów: „Wsparcie konferencji naukowych”, „Wsparcie monografii naukowych”.

Do 29 listopada 2019 r. należy przygotować wniosek w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania (OSF) oraz wysłać informację o sporządzeniu wniosku drogą elektroniczną na adres: dnb@us.edu.pl.

Próbny egzamin z języka angielskiego MOCK – Cambridge Advanced

W sobotę 23 listopada 2019 roku o godz. 9.00 w siedzibie English Language Centre w Katowicach (ul. Bankowa 14, pok. 505) rozpocznie się próbny egzamin z języka angielskiego MOCK – Cambridge Advanced. Wydarzenie będzie okazją do sprawdzenia własnych umiejętności, indywidualnych konsultacji i omówienia wyników, a także uzyskania wszelkich informacji o pozostałych egzaminach Cambridge.

Obchody Święta Niepodległości Polski i Dnia Weteranów USA

11 listopada 2019 roku o godz. 17.30 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędą się wspólne obchody Święta Niepodległości Polski i Dnia Weteranów USA. W programie przewidziano między innymi prezentację multimedialną „100 lat stosunków dyplomatycznych Polska–USA” oraz koncert Stanleya Breckenridge’a i Żeńskiej Orkiestry Salonowej PGG pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego.

plakat promujący obchody Święta Niepodległości Polski i Dnia Weteranów USA

II mistrzostwa pracowników UŚ w piłce siatkowej

W czwartek 5 grudnia 2019 roku w salach sportowych Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu (Katowice, ul. Bankowa 12, rektorat) pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego będą mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w rozgrywkach siatkarskich. Mistrzostwa członków wspólnoty akademickiej w piłce siatkowej zostaną rozegrane po raz drugi.

Szkolenia z zakresu różnic międzykulturowych

Do 8 listopada 2019 roku do godz. 15.00 trwają zapisy na II edycję bezpłatnych szkoleń z zakresu różnic międzykulturowych, które organizowane są w ramach projektu ,,UŚ accessible – ułatwienie nawigacji na Uniwersytecie Śląskim dla cudzoziemców’’. Kursy skierowane są do pracowników administracyjnych Uniwersytetu Śląskiego. Szczególnie przydatne mogą być dla pracowników bezpośrednio zajmujących się obsługą obcokrajowców. Szkolenia poprowadzi Zespół Ekspertów Manager (ZEM).

Podczas spotkań zostaną poruszone takie zagadnienia, jak:

Skrócony czas pracy 31 października dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi

W związku z uroczystościami dnia Wszystkich Świętych, na pisemny wniosek związków zawodowych, rektor Uniwersytetu Śląskiego wyraził zgodę, że 31 października 2019 roku (czwartek) w celu stworzenia możliwości sprawniejszego dotarcia na groby bliskich czas pracy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi został skrócony do godziny 12.00. 

31 października – dzień rektorski

W związku z uroczystościami dnia Wszystkich Świętych prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek ustalił 31 października 2019 roku (czwartek) dzień rektorski wolny od zajęć dydaktycznych.

Treść komunikatu (docx, 13,6 kB)

Cybersec Women 2019

Cybersec Women to wydarzenie organizowane w ramach V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, poświęcone problemowi deficytu kobiet w sektorze cyberbezpieczeństwa i ICT. Spotkanie, skierowane do pracowników naukowych i studentek kierunków teleinformatycznych, odbędzie się 30 października 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W programie przewidziano:

Komunikat dotyczący awansu stanowiskowego

Szanowni Państwo,

w związku z przepisem § 226 Statutu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przekazuję Państwu informację o możliwości poddania się ocenie umożliwiającej awans stanowiskowy na:

Specjalna oferta biletowa na spektakl „Don Desiderio”

Opera Śląska przygotowała specjalną ofertę biletową na spektakl „Don Desiderio”, który odbędzie się 27 października 2019 roku o godz. 18.00 w Bytomiu. Bilety można zakupić w cenie 30 zł.

Rezerwacje i sprzedaż:

Biuro Obsługi Widza, kasy biletowe
tel. 32 396 68 53, 32 396 68 15, 32 396 68 77
bow@opera-slaska.pl, kasa@opera-slaska.pl

Zaproszenie (pdf, 794 KB)

Komunikat JM Rektora dot. warunków i trybu składania wniosku o utworzenie centrum badawczego

Warunki i tryb składania wniosku o utworzenie centrum badawczego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Konferencja „Śląska nauka bez granic…”

Regionalny Punkt Kontaktowy Politechnika Śląska organizuje konferencję pt. „Śląska nauka bez granic 20 lat Regionalnego Punktu Kontaktowego przy Politechnice Śląskiej”, podczas której zostaną przedstawione możliwości finansowania badań naukowych, a także korzyści z udziału w Programie Horyzont 2020, inicjatywach krajowych oraz w kolejnym programie ramowym Komisji Europejskiej – Horizon Europe.

Kasa w rektoracie UŚ nieczynna

Informujemy, że 2 października 2019 roku kasa w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie nieczynna.

List rektora do wspólnoty akademickiej ws. zmian organizacyjnych

Drodzy pracownicy, studenci i doktoranci, 
Wspólnoto Uniwersytetu Śląskiego!

Rozpoczynając 52. rok akademicki w Uniwersytecie Śląskim, otwieramy nowy rozdział w historii naszej Uczelni. 

Komunikat dot. zapotrzebowań magazynowych w systemie SAP

W związku ze zmianami struktury organizacyjnej uczelni Sekcja Gospodarki Magazynowej informuje, że zapotrzebowania magazynowe muszą być zrealizowane (pobrane z magazynu) do 30 września 2019 roku.

Niewykorzystane zapotrzebowania lub pojedyncze pozycje będą usunięte.

Od 1 października 2019 roku zapotrzebowania należy wystawiać na nowy MPK.

Komunikat ws. zmian w ewidencji księgowej składników majątku trwałego

W związku z zarządzeniem rektora nr 106 z 30 lipca 2019 roku, w sprawie określenia wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zachodzi konieczność dokonania zmian w ewidencji księgowej składników majątku trwałego. Nieprzekraczalny termin dostarczania odpowiednich dokumentów do Działu Księgowości Majątkowej mija 18 października 2019 roku.

→ Pismo dotyczące zmian w ewidencji księgowej składników majątku trwałego (pdf, 202 kB)

Termin dostarczania dokumentów finansowo–księgowych

1 października 2019 roku zmianie ulega struktura organizacyjna Uniwersytetu Śląskiego. Powstaną nowe wydziały oraz nowe pozostałe jednostki organizacyjne. Konsekwencją wyżej wymienionych zmian będzie utworzenie nowych obiektów kontrolingowych, na których będą księgowane odpowiednie koszty i przychody. Zmianie ulegnie również algorytm rozliczania kosztów.

Rozpoczęcie ewidencji na nowych obiektach i według nowych zasad powoduje konieczność rozliczenia dotychczasowego okresu od stycznia do września 2019 roku.

Wolne miejsca w Ośrodku Wypoczynkowym w Szczyrku

Ośrodek Wypoczynkowy w Szczyrku informuje, że dysponuje wolnymi miejscami od 1 września do 20 grudnia 2019 roku. Budynek mieści się w Szczyrku przy ul. Olimpijskiej w pobliżu wyciągów narciarskich. Posiada 19 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 3-osobowych, sanitariaty wspólne, kuchnię oraz świetlicę z telewizorem.

Rezerwacja pokoi odbywa się telefonicznie: 33 817 85 61 lub 606 151 446. Wszelkie pytania można kierować również drogą elektroniczną – e-mail: ewa.howaniec-sypta@us.edu.pl.

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach w dniach 9, 10, 15 i 16 sierpnia

Z okazji święta Wojska Polskiego i setnej rocznicy wybuchu powstań śląskich ulicami Katowic przejdzie uroczysta, państwowa defilada. W związku z tym w dniach 9, 10, 15 i 16 sierpnia 2019 roku nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Na czas próbnej defilady – od godz. 20.00 w piątek 9 sierpnia do godz. 7.00 w sobotę 10 sierpnia – i przygotowań do właściwego przemarszu wojsk wyłączone z ruchu zostaną m.in.: rondo im. gen. Jerzego Ziętka, tunel pod rondem oraz fragmenty al. Roździeńskiego i al. Korfantego. Na zamkniętych odcinkach będzie obowiązywać również zakaz parkowania.

Przerwa w dostępnie do usług informatycznych

Od 9 sierpnia (od godz. 14.00) do 12 sierpnia br. (do godz. 9.00), z powodu wyłączenia prądu na terenie kampusu w Katowicach, nastąpi przerwa w dostępie do usług informatycznych utrzymywanych przez Dział Informatycznych Systemów Zarządzania (DISZ).

W tym okresie nie należy planować pracy w systemie SAP, w domenie Rektoratu, nie będzie funkcjonować także system kontroli wydruków – Printoscope.

Kasa w rektoracie UŚ nieczynna


Informujemy, że od 5 do 28 sierpnia 2019 roku mieszcząca się w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach kasa będzie nieczynna.

Obsługa wyjazdów zagranicznych zostanie zapewniona w formie bezgotówkowej.

Telefonogram: praca w dniach 16 sierpnia i 27 grudnia 2019 roku

TELEFONOGRAM

Dotyczy: pracowników niebędących nauczycielami akademickimi

Na pisemny wniosek Związków Zawodowych, w celu stworzenia możliwości skorzystania przez Pracowników z dłuższego wypoczynku w sierpniu br. oraz w grudniu br., dopuszczam możliwość nieświadczenia pracy w dniu 16 sierpnia 2019 r. (w piątek) oraz w dniu 27 grudnia 2019 r. (w piątek) na zasadach określonych poniżej.

Skróty

Copyright © 2001-2023
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.