Przerwa w dostępie do sieci komputerowej i usług sieciowych

Sygnalizowana na 28 grudnia 2016 roku przebudowa głównego węzła sieciowego została przesunięta na 3 stycznia 2017 roku. Zmiana ta pozwoli Działowi Administracji Sieci i Usług Sieciowych lepiej przygotować się do tej operacji oraz ograniczy ryzyko zaburzenia funkcjonowania uczelni w końcówce roku.

Rozpoczęcie przebudowy planowane jest na godzinę 11.00. W związku z tym na terenie uczelni nie będzie działała ani sieć komputerowa, ani żadne usługi sieciowe (internet, poczta Uniwersytetu Śląskiego oraz serwis www.us.edu.pl).

Przesyłane w tym czasie listy elektroniczne nie zostaną utracone. W momencie przywrócenia funkcjonowania sieci zostaną one dostarczone do skrzynek pocztowych. Nie będzie można natomiast w okresie przebudowy skrzynek pocztowych sprawdzać lub wysyłać korespondencji.

Poszczególne fragmenty sieci oraz usługi sieciowe będą uruchamiane tak szybko jak to tylko będzie możliwe. Przebudowa powinna zakończyć się do godziny 22.00, ale w wypadku wystąpienia nieoczekiwanych problemów przerwa w dostępie do sieci komputerowej i usług sieciowych może się przedłużyć.