Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/pracownik

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Nabór wniosków w konkursach NCN – Opus i Preludium

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór wniosków w konkursach Opus 13 oraz Preludium 13. Na badania podstawowe prowadzone w ramach konkursów przeznaczono łącznie 280 mln zł.

Konkurs Preludium skierowany jest do badaczy rozpoczynających karierę naukową, którzy nie posiadają stopnia naukowego doktora. Składający wnioski doktoranci prowadzą swoje badania samodzielnie, pod opieką doświadczonego badacza. Maksymalne finansowanie pojedynczego projektu zostało zwiększone i może wynosić 60, 120 lub 180 tys. zł. Okres jego realizacji trwa odpowiednio 12, 24 albo 36 miesięcy. 

O finansowanie badań w konkursie Opus 13 ubiegać może się każdy naukowiec, niezależnie od stażu i stopnia naukowego. Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na stworzenie zespołu badawczego oraz zakup aparatury potrzebnej do realizacji badań. W przypadku Opus 13 nie wyznaczono górnej granicy finansowania pojedynczego projektu, natomiast czas jego realizacji, podobnie jak w konkursie Preludium, może trwać 12, 24 albo 36 miesięcy.

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu OSF do 16 czerwca 2017 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursów dostępne są na stronie: www.ncn.gov.pl.

 

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.