Koncert University of the Philippines Manila Chorale

9 lipca 2015 roku o godz. 18.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbędzie się koncert Chóru Uniwersytetu w Manili na Filipinach, organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Repertuar University of the Philippines Manila Chorale

Udział w koncercie należy potwierdzić do 7 lipca w Dziale Informacji i Promocji UŚ (tel. 32 359 13 21, e-mail: koncert@us.edu.pl). Wstęp wolny.

Zdjęcie członków chóru
Fot. University of the Philippines Manila Chorale

University of the Philippines Manila Chorale powstał w 1992 roku. Do chóru należą zarówno studenci, wykładowcy, jak i absolwenci uczelni. Dyrygentem jest Emmanuel P. de Leon Jr. Chór ma bardzo zróżnicowany repertuar, poczynając od muzyki klasycznej, poprzez muzykę renesansu, sakralną, świecką, jazzową, współczesną, a kończąc na filipińskiej muzyce ludowej. Prezentuje utwory, takich kompozytorów jak: Biebl, Łukaszewski, Rossini, Hogan, Stroope. Chór wykonuje również filipińską muzykę chóralną, takich kompozytorów jak: Lucio San Pedro, Eudenice Palaruan, Nilo Alcala, Ryan Cayabyab, Joel Navarro, John August Pamintuan, Josefino Chino Toledo, Felipe de Leon, Francisco Feliciano i Fidel Calalang.

Artyści z sukcesem biorą udział w wielu konkursach i międzynarodowych festiwalach muzyki chóralnej. W 2014 roku chór znalazł się na 188. miejscu w rankingu 1000 najlepszych chórów na świecie (INTERKULTUR World Rankings).

Z Chórem Uniwersytetu w Manili na Filipinach współpracę nawiązał Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. W tym roku wspólnie wystąpią podczas Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Koszycach na Słowacji, który będzie odbywać się od 29 czerwca do 5 lipca 2015 roku.

Szczegółowe informacje na temat University of the Philippines Manila Chorale

Parnter koncertu